KONST / Litografier / Färglitografi 9251524
nr 925 1524
Pierre Olofsson
(1921-1996), Sverige
Färglitografi , Pierre Olofsson (1921-1996), Komposition, 7/260, motivet: 16 x 63
Pierre Olofsson, svensk målare, tecknare, grafiker född 1921 i Paris, död 1996.
Utrop:
1.500 kr
Såld:
1.100 kr
måndag 17 november 2014
kl 19:35:44
17/11 13:37:46
1.000 kr
17/11 14:46:03
17 nov
50/60-tal
Läs mer om 50/60-tal
Pierre Olofsson
Läs mer om Pierre Olofsson